Як лікувати клебсиеллу. Умовно-патогенна бактерія клебсієла

Даний вид бактерії умовно патогенний, тобто зустрічається і в здоровому організмі, однак питання про те, як лікувати клебсиеллу досить часто зустрічається як у дітей, так і у дорослих.

Клебсієла відноситься до сімейства ентеробактерій, залежно від виду бактерії, що входять в рід клебсієли можуть виникати такі захворювання:

  • Пневмонія, викликана клебсиеллой пневмонії.
  • Менінгіт
  • Кон'юктівіт
  • Кишкові інфекції

Як правило, кишкові інфекції клебсієла викликає у малюків, варто пам'ятати, що даний вид бактерій гинуть лише при сильному нагріванні молока до 70 градусів. У дорослих же за статистикою частіше зустрічаються запалення легенів. Потрібно розуміти, про запалення відбувається на тлі різкого ослаблення захисних функцій організму, коли загальний рівень імунітету падає. У здоровому організмі бактерії ніяк себе не проявляють.

Симптоми

Залежно від місця локалізації симптомами дії бактерій клебсієли можуть стати явні ознаки харчового отруєння, запалення легенів і навіть кон'юнктивіту.

Лікування клебсієли

Для того що б скласти план як лікувати клебсиеллу необхідно відштовхуватися від локалізації та вираженості дії бактерій на організм. Лікування має бути комплексне, що включає в себе препарати місцевого та спільної дії. Наприклад, антибіотики призначаються при запаленні легенів і практично ніколи не використовуються для лікування кишкових розладів. Препарати загального призначення повинні бути спрямовані на відновлення імунітету організму, коли захисні функції організму прийдуть в норму, йому буде простіше впоратися з недугою.

Обов'язково варто звернути увагу на гігієну. Ретельно мийте руки, не давайте легко розмножуватися бактеріям клебсієли через спільний посуд, рушники і так далі, починайте вчасно лікувати з'явилися ознаки запалення і прояви бактерій.