Рекомендації після видалення зуба

Після видалення зуба в порожній лунці утворюється згусток крові. Повноцінний згусток крові – запорука швидкого, безболісного і успішного загоєння лунки. Тому потрібно дотримуватися заходів обережності, щоб уникнути випадання згустку з лунки. Для цього строго виконуйте наступні рекомендації.

Доречі якщо вам потрібно якісно видалити зуб тоді вам слід звернутися за допомогою на сайт: удаление зуба цена де неодмінно вам допоможуть!

Рекомендації після видалення зуба

1. Протягом перших 3-х діб після видалення можна полоскати рот та по можливості навіть не спльовувати, тому в роті утворюється вакуум, який може призвести до зміщення згустку.

2. Тампон, залишений у порожнині рота доктором після видалення сплюнути через 20 хвилин. Не вживати їжу до закінчення дії анестезії.

3. У перші 3 доби втриматися від гарячої їжі.

4. Протягом трьох днів не приймати кисломолочні продукти.

5. Протягом 5-7 днів утриматися від занять, що вимагають значних фізичних навантажень.

6. Ні в якому разі не прогрівати область видаленого зуба і не застосовувати компреси.

7. Утриматися від відвідування лазні, сауни, спортзалу, басейну та солярію протягом 5 днів.

8. Якщо видалення було важким, у наступні 24 години потрібно їсти рідкі і м’які продукти. Пережовувати їжу на стороні, протилежній видаленню.

9. Протягом 2 діб після видалення зуба потрібно утриматися від куріння і алкоголю. Якщо доктор призначив антибіотики, алкоголь не приймати протягом усіх днів антибіотикотерапії.

10. Обов’язково чистити зуби м’якою щіткою, в тому числі і в області видалення, намагаючись не травмувати лунку. Чим ретельніше стежити за гігієною місця видалення, тим швидше воно заживе. Акуратно обполіскуйте рот від залишків їжі після кожного прийому їжі охолодженою кип’яченою водою. Не намагайтеся вичищати лунку зубочистками або сірниками!

11. Слід акуратно приймати всі ліки, призначені Вам лікуючим лікарем.

Що є нормою і не повинні викликати вашого занепокоєння

1. У перші кілька годин після видалення зуба ясна може хворіти і опухати. Набряк добре знімається льодом, який прикладають до щоки, лід також знижує больові відчуття.

2. Можлива поява набряку. Максимально набряк розвивається на третій день. Можуть з’явитися синці. Набряк і синці пройдуть самі.

3. Больовий симптом є нормальним після будь-якого хірургічного втручання, необхідне застосування болезаспокійливих препаратів за призначенням лікаря, через 1-1,5 години після видалення і далі через кожні 4-6 годин.

4. Невелика кровотеча є нормальним протягом перших годин після операції, слина може бути рожевою кілька днів. Кровотеча може тривати довше, якщо Ви приймаєте препарати, що розріджують кров, або брали аспірин на попередньому тижні, а також, якщо у Вас підвищений тиск. Якщо триває виражене кровотеча в перший день або яке-небудь кровотеча на другий день, зверніться до лікаря.

5. Куточки рота можуть стати сухими і потріскатися. Зволожуйте їх маззю. Можливе загострення герпесу. Може злегка боліти горло і піднятися температура.

6. Ви не зможете широко відкривати рот протягом трьох днів після видалення.

ОЗНАКИ УСКЛАДНЕНЬ В ранньому післяопераційному періоді, при якому ви ТЕРМІНОВО ПОВИННІ зв’язатися з лікарем:

1. Сильна і тривала біль, не знімає знеболюючими препаратами.

2. Триваюче понад 12:00 кровотеча, сильна кровотеча в перші 12:00 з великою кількістю червоної крові.

3. Оніміння верхньої та нижньої щелеп, що триває більше 2-х діб після закінчення операції.

4. Виражений набряк, що утруднює ковтання і відкривання рота.

5. Температура більше 38 С.

ПАМ’ЯТАЙТЕ:

Чим швидше пройде процес загоєння, тим раніше можна буде почати процедури по заміщенню втраченого зуба імплантатом небудь іншим видом протеза.

Наведемо 10 причин, за якими варто вибрати заміщення віддаленого зуба протезуванням з використанням імплантатів, відмовившись від іншого виду зубного протеза.

1. Вам не доведеться обточувати зуби. Це неприємно і просто шкода псувати свої рідні зубки.

2. Ви вбережете кісткову тканину щелепи від атрофічних змін, які відбуваються при використанні протезів.

3. Ви зможете замість видаленого зуба відразу поставити імплантат, протягом одного дня.

4. Ви можете не хвилюватися, що імплантат, (на відміну від знімного протеза) вискочить з рота в самий не підходящий момент.

5. Вам буде приємно, що імплантати, на відміну від протезів, не спотворюють смаку їжі.

6. Ви не будете відчувати дискомфорт від того, що їжа застряє під коронками, покращиться гігієна порожнини рота.

7. Ви будете впевнено посміхатися і знати, що у вас гарний рот, оскільки імплантат виглядає так само, як власний зуб. Естетика – це важливо!

8. Ви економите гроші відразу – так як деякі види протезування дорожче імплантації.

9. Ви економите гроші протягом декількох років: через: 5-8 років більша половини мостів необхідно змінювати, обточуючи ще більше своїх зубів і заново витрачаючи чималу суму на нові протези.

10. За статистикою спроможність імплантатів складає до 90%. Це вічні, дійсно справжні зуби.