Процедура підготовки до гастроскопії шлунка

1c02df27d352caf7b0780fd631512bf4_M

Якщо вам призначено процедуру гастроскопії шлунка, вам потрібно знати кілька моментів, які допоможуть правильно підготуватися до цієї медичній процедурі і пройти її без ускладнень. Підготовка до гастроскопії шлунка повинна починатися ще з попереднього дня, цілий день перед дослідженням бажано їсти легку їжу, не можна їсти м’ясо, рибу, крупи, які довго засвоюються, горіхи, напередодні ввечері до 20.00 можна з’їсти невелику вечерю, в день проведення процедури їсти нічого не можна . Їжа в шлунку значно утруднить видимість стінок шлунка, і лікар не зможе якісно провести дослідження. Процедура гастроскопії проводиться натщесерце, найчастіше до обіду. У день проведення процедури необхідно утримаються від куріння або кави, можна пити чисту воду, але без газу, але перед самою процедурою повідомте про це лікаря. Якщо вам проводять біопсію шлунка, їжа, яку ви будете їсти напередодні, повинна бути теплою і рідкої, щоб не дратувати слизову шлунка. Якщо гастроскопія проводиться в післяобідній час, можливий легкий сніданок, але не пізніше ніж за 8-9 годин до процедури, щоб їжа встигла повністю перетравитися.

Шукаєте хороших спеціалістів даній сфері? Знайти найкращих специалисты ви можете на цьому сайті, які допоможуть вирішити ваші проблеми!

Підготовка до гастроскопії шлунка включає в себе і відмова від алкоголю за 2-3 дні до процедури, так як алкоголь досить довго всмоктується, а токсини проникають в стінки шлунка і можуть змінити картину захворювання.

Для того, щоб знизити чутливість і усунути блювоту, до процедури потрібно прополоскати горло розчином анестетика місцевої дії. Через кілька хвилин слизова носоглотки оніміє і це буде сигналом до початку проведення процедури. Найважчим вважається стадія коли відбувається заковтування ендоскопной трубки, для того щоб це пройшло легше, потрібно повністю розслабитися і зробити один глибокий ковток і прилад легко проникне в стравохід. При проведенні цієї процедури абсолютно неможливо задихнутися, незважаючи на те, що багато людей цього бояться.

У момент знаходження приладу всередині шлунка лікар уважно розгляне стінки шлунка, при необхідності візьме частинку слизової, для подальшого дослідження.

Вся процедура займає не більше пари хвилин, а при проведенні лікувальних маніпуляцій, все дослідження може зайняти близько півгодини. В цілому гастроскопія шлунка досить безпечна, єдине, що людина може відчувати, досить неприємні відчуття в горлі протягом дослідження. Це неприємне відчуття може зберегтися ще протягом доби.