Нефректомія нирки

нефректомія нирки – це оперативне втручання, що проводиться з метою видалення однієї нирки. Важливо відзначити, що таке серйозне хірургічне захід можливо здійснювати тільки при абсолютно здоровому стані другої нирки.

Процес проведення процедури

Підготовка

Безпосередньо перед проведенням хірургічного втручання кожному пацієнту необхідно здати аналізи крові і сечі. До початку операції хворого обов’язково повинен подивитися доктор-анестезіолог, адже це оперативний захід відноситься до одних з найбільш серйозних і проводиться під загальним наркозом.

Процес проведення нефректомії

При здійсненні операції пацієнта зазвичай кладуть на здоровий бік, фіксуючи такий стан за допомогою пристроїв операційного столу і спеціальних валиків. На тілі оперованого в області попереку шарами робиться розріз, що дає можливість доктору дістатися до нирки. З так званої жирової капсули лікар витягає нирку і виймає її через надрізану рану. Далі здійснюється перев’язування і перетин ніжки нирки, а також її сечоводу, артерії та вени, після чого сама нирка повністю ліквідується. Після зупинки кровотечі маленьких судин лікар встановлює дренаж в місце, де була почка.Рану також зашивають шарами і зверху накладають стерильну пов’язку.

Реабілітаційний період

У послеопераціоннм періоді пацієнт лікується за допомогою антибіотиків і знеболюючих засобів. Дренаж забирається по закінченню декількох днів після операції. Пов’язка повинна змінюватися регулярно. Самі ж шви, як правило, знімають на 10-й день після хірургічного втручання.

показання

Показаннями до проведення нефректомії є:

ушкодження нирок, викликані вогнепальним пораненням з руйнуванням тканинної структури органу;
травми закритого характеру з серйозним розривом нирки;
гнійно-деструктивний пошкодження нирки як наслідок протікання сечокам’яної хвороби;
злоякісні пухлини нирки.
Протипоказання

Операція з видалення нирки строго протипоказана:

особам з важким загальним станом, якщо воно не викликане патологією нирки;
при наявності тільки однієї нирки;
при ураженні другий нирки, що також незабаром перестане нормально функціонувати.
ускладнення

В ході даного оперативного заходу можливі певні ускладнення:

рясна кровотеча;
ушкодження черевної стінки або підшлункової залози (через безпосереднього сусідства з ниркою).
Серед послеоперціонних ускладнень, які трапляються вкрай рідко, але все ж бувають, слід назвати: інфаркти, інсульти, пневмонію, тромбофлебіти (запалення стінки вени і утворення тромбу), ателектази (спадання частки легені), панкреатит (якщо була зачеплена підшлункова залоза), паралітична кишкова непрохідність.