Все про рак шлунку

За частотою ураження раком органів черевної порожнини шлунок стоїть на першому місці. Факторами є тривалі хронічні захворювання шлунка: ахіліческіе гастрити, каллезной виразки і поліпи.

Малигнизация шлункових виразок на малій кривизні спостерігається приблизно в 12% випадків. Злоякісне переродження поліпів настає в 60% випадків. Захворюваність на рак шлунка у хворих на гастрит в 3 рази вище, ніж в осіб зі здоровим шлунком.

Раком хворіють приблизно однаково часто як чоловіки, так і жінки у віці від 40 до 60 років. Якщо рак виникає в молодому віці, протягом його вкрай злоякісний. Переїдання, вживання грубої, дуже гарячою, гострої їжі, зловживання алкоголем, куріння, нерегулярне харчування – фактори, безумовно сприяють виникненню раку шлунка.

Більш детальнішу інформацію ви отримаєте на сторінці http://onkoklinika.de/cancer/gastric

За гістологічною структурою розрізняють пухлини, що виходять із залозистої тканини (аденокарциноми), з нежелезістие тканини (солідний рак) і пухлини з великою кількістю сполучної тканини – скірр.

Залежно від ступеня розвитку раку виділяють чотири стадії.

  • У I стадії пухлина невеликих розмірів з ураженням тільки слизової оболонки.
  • У II стадії пухлина проростає м’язовий шар, є метастази в регіонарні лімфатичні вузли.
  • У III стадії пухлина значних розмірів з ураженням віддалених лімфатичних вузлів.
  • Для IV стадії характерно проростання в навколишні органи або віддалені метастази.
  • У I і II стадіях пухлина видалимих; операбельность в III стадії сумнівна; в IV стадії пухлина неоперабельна.

Ракова пухлина може вражати будь-який відділ шлунка, але найчастіше локалізується в області воротаря. За зовнішнім виглядом пухлини діляться на екзофітні, що ростуть в просвіт шлунка, і ендофітний, що поширюються по підслизовому шару.

Метастазування при пухлинах шлунка відбувається по лімфатичної, кровоносної систем і імплантаційним шляхом. Метастази по лімфатичної системи в першу чергу виникають в найближчих і віддалених лімфатичних вузлах. Гематогенні метастази спостерігаються при проростанні раку в ворітну вену. Метастазами уражаються печінка, легені, кістки та інші органи. Імплантаційні метастази виникають в тих випадках, коли пухлина проростає серозний покрив шлунка: клітини відриваються і розсіюються по очеревині – виникає “раковий перитоніт”. Пухлина шлунка може також проростати в навколишні органи: печінку, поперечну ободову кишку, підшлункову залозу, ворота селезінки.