Медична техніка

kombajn--otocompact-professional-evo-1

Створення медичної техніки – особлива галузь виробництва, яка безпосередньо пов’язана із забезпеченням життя і здоров’я людини. Технічний рівень створюваного медичного обладнання відкриває перспективи для більш складних операцій, створення медичних приладів, які розширюють можливості інвалідів. Сучасний рівень розвитку науки і техніки в медицині вимагає застосування нових матеріалів, зменшення габаритів і полегшення конструкцій, з’єднання матеріалів різнорідних за своєю природою. Створення багатьох з працюючих унікальних і повсякденних медичних приладів та інструментів неможливо зараз без застосування клейових технологій.

Матеріали, використовувані в медичних приладах – пластмаси, скло і метали, повинні бути біологічно неактивні, корозійно та температуроустойчівость, мати високу довговічність і міцність, щоб бездоганно працювати під впливом різних зовнішніх умов. Однією з найважливіших завдань є вибір оптимального методу складання, особливо приєднання різнорідних матеріалів. Зазвичай, матеріали з необхідними фізичними характеристиками, здатні витримати процес стерилізації, є найбільш важкими для з’єднання. Клейові технології є оптимальним, часто єдиним, методом складання матеріалів для медичних приладів. При підборі клею важливо розглядати весь процес складання, включаючи підготовку поверхонь, спосіб нанесення і затвердіння.

Застосовувані в медицині клейові матеріали можна класифікувати по пропонованим до них експлуатаційним вимогам:

за частотою використання – одноразові, багаторазові;
за токсикологічними вимогам до приладів – стерилізується, що не стерилізується.
Відповідно до вимог по біосумісності, все елементи одноразових приладів, включаючи клей, повинні бути стійкі до процесу стерилізації і не бути токсичними для пацієнтів. До таких приладів можна віднести комплекти для введення рідких лікарських препаратів, катетери, інжектори, шприци, а також серцево-судинні та серцево-легеневі хірургічні інструменти.

До речі купити медичне обладнання по самій доступній ціні ви можете за посилання з гарантією якості і швидкою доставкою по всій країні!

Поява останнім часом полімерів, стійких до впливу високих температур (наприклад, рідкокристалічні полімерні смоли і полісульфіди) дозволяє збільшити кількість типів різних стерилізуємих інструментів багаторазового застосування, наприклад, хірургічні інструменти, ендоскопи, лапароскопи, артроскопії.

Існує безліч медичних пристроїв, де биосовместимость не важлива, наприклад ціла гама різного ортопедичного і реабілітаційного обладнання. Застосовувані тут клеї не вимагають особливої ​​перевірки на стійкість до стерилізації, і спектр таких клеїв значно розширюється.

При впровадженні клейових технологій у виробництво медичної техніки, необхідно враховувати, що один клей не завжди може задовольнити всі наявні потреби покладені на конструкцію. В цьому випадку, необхідно комбінувати різні властивості клеїв, щоб отримати необхідну якість з’єднання. Особливе значення для виробників медичного обладнання, на додаток до фізичних властивостей клеїв, мають стабільність якісних характеристик клею, хімічний склад, токсичність продукту, а також його стійкість при процесі стерилізації.