Спадковість майбутніх батьків

deti-eko-besplodny

Спадковість дитини, в першу чергу, визначається спадковою інформацією його батьків. Чим краще спадковість у тата з мамою, чим міцніше їх здоров’я, тим здоровішою буде дитина.
Зазвичай, говорячи про спадковість, мають на увазі захворювання, пов’язані з хромосомними і генетичними порушеннями.

Від народження дітей зі спадковою патологією, на жаль, не застрахована жодна сім’я. Часто виникає ситуація, незрозуміла багатьом батькам, але чітко зрозуміла з точки зору генетики: у здорових батьків народжується дитина з спадковим захворюванням (захворювання називається спадковим тому, що його виникнення пов’язане з пошкодженням хромосом або генів, тобто спадкового апарату клітини).

До речі для всіх майбутніх батьків стане в нагоді посилання: где лучше делать ЭКО тут ви знайдете обширну відповідь на це  запитання!

Чим це пояснюється? По-перше, тим, що всі люди є носіями певних патологічних генів, які зовні можуть нічим себе не проявляти. Коли ж носіями одного і того ж патологічного гена є обоє батьків, це захворювання можуть успадкувати їхні діти. По-друге, тим, що в статевих клітинах батьків (яйцеклітини або сперматозоїді) під впливом різних факторів відбуваються зміни спадкового апарату. Нормальні гени батьків можуть стати патологічними через вплив хімічних речовин, радіації і т.п. Такі мутації можуть дати до 5 відсотків народжень дітей зі спадковою патологією (так званий общепопуляціонное генетичний ризик).

Також тут доречно буде уточнити вік пари при зачатті дитини. За результатами численних досліджень доведено, що чим старше майбутні батьки, тим гірше у них якість статевих клітин: сперматозоїдів і яйцеклітин.
Особливо це стосується жінок, так як вік для чоловіка не такий критичний. Останнім часом відзначається світова тенденція до збільшення віку жінок тільки планують вагітність. Все більше жінок прагне відкласти народження дитини на «пізніше». Це пов’язано зі зміною способу життя і збільшенням тривалості життя людини. Але біологічне репродуктивне час людини не може змінитися так швидко, адже еволюція – довгий процес. Свою дітородну функцію жінки рекомендується виконати до 35 років, так закладено природою. При досягненні дітородного віку (а це приблизно 18 років) першими дозрівають і овуліруют найздоровіші яйцеклітини, тому молоді дівчата мають дуже високий потенціал для зачаття. З віком яйцеклітини старіють. Це проявляється тим, що не кожна яйцеклітина містить правильний набір хромосом і генів, тому з віком ймовірність настання вагітності знижується, а ймовірність хромосомних порушень і різних ускладнень під час вагітності та пологів збільшується.