Лікування безпліддя

Всесвітня Організація Охорони здоров’я вважає безплідною ту пару, в якій вагітність не настає після року статевого життя без контрацепції. Якщо жінка старше 35 років, консультація репродуктолога рекомендується вже після півроку безуспішних спроб.

За даними ВООЗ, від безпліддя страждають 15-20% пар. В середньому, кожен п’ятий-шостий людина в світі має проблеми з фертильністю і потребує допомоги лікарів, щоб завагітніти.

У 35% відсотків випадків причина безпліддя криється в жіночому організмі (жіночий фактор безпліддя), в 35% – в чоловічому (чоловічий фактор), в 20% – і в чоловічому, і в жіночому (поєднаний фактор), і в 10% діагностувати явні причини безпліддя не вдається (безпліддя неясного генезу). До речі эко оплодотворение по самій доступній ціні за посиланням!

Однак в сучасному світі діагноз «безпліддя» – не вирок. Сучасна медицина успішно справляється з безпліддям практично при будь-яких розладах репродуктивної функції, і довгоочікувана дитина може з’явитися у 90% раніше безплідних пар.

Діагностика причин безпліддя

Перш ніж почати лікування, необхідно діагностувати причини безпліддя. Постановка діагнозу передбачає перш за все бесіду обох партнерів з лікарем. Обов’язково обстеження обох подружжя; починати потрібно з чоловіки, так як його обстеження виконати простіше і швидше. Потім в будь-якому випадку обстежують жінку, так як чоловічий фактор не виключає і наявності жіночого.

Що ми обстежуємо при безплідді:

Оцінюємо гормональну регуляцію репродуктивної функції;
Досліджуємо анатомічну і функціональну повноцінність органів статевої сфери;
Виключаємо інфекції сечостатевих шляхів.
Після виявлення причин безпліддя лікар приймає рішення про найбільш ефективні методи лікування. Іноді буває досить терапевтичного втручання, щоб жінка змогла завагітніти. В інших випадках рекомендуються методи ДРТ – допоміжні репродуктивні технології. ДРТ – це методи і програми лікування безпліддя, в яких окремі або всі етапи зачаття і раннього розвитку ембріонів здійснюється поза організмом, тобто екстракорпоральне.

ЕКО

Екстракорпоральне запліднення – метод, в основі якого лежить запліднення яйцеклітини і забезпечення протягом декількох днів розвиток ембріона поза організмом жінки – в «пробірці» (in vitro).