Процедура перенесення ембріонів після кріоконсервації

krio

У день підсадки може залишатися ще кілька життєздатних зародків. Оскільки результат досконалої імплантації відомий, що залишилися «запасних» заморожують (кріоконсервіруют) для можливості їх повторного використання. Таким же чином надходять і при непередбаченої скасування підсадки пов’язаної з різким погіршенням здоров’я пацієнтки, що загрожує перериванням майбутньої вагітності. Коли настає черга наступної спроби, здійснюється перенесення ембріонів після кріоконсервації в природному циклі або в циклі з використанням замісної терапії двох видів.

Процес заморожування запліднених яйцеклітин при екстремально низькій температурі з використанням кріопротектори в рідкому азоті називається кріоконсервації. Клітини, що проходять процедуру, припиняють свій розвиток, але зберігають здатність до подальшого поділу клітин після розморожування. Ембріологічна робота «завмирає». На практиці зустрічаються заморожування на будь-якій стадії розвитку.

До речі про криоконсервация эмбрионов детальніше можете дізнатися за посиланням!

Здійснюється криоконсервация двома шляхами – швидким і повільним. Перший означає, що повна заморозка відбудеться за 15 хвилин, другий – за кілька годин. Повільний шлях заморожування вважається менш ефективним, він використовується рідко. Процес кріоконсервації дуже складний. Потрібно дотримуватися вимоги, щоб при заморожуванні не залишилося рідини, яка перетвориться на лід і зможе розірвати плід.

Як розморожують ембріони перед кріопереносом? Перед початком процедури впровадження кріоембріони повинні відтанути. Робиться це при кімнатній температурі, колби з матеріалом поміщаються в спеціальну середу. Якщо був використаний метод надшвидкої заморозки (вітрифікація), то пожвавлення так само відбувається за кілька хвилин.

Розморожування ембріонів при кріопереносе здійснюється як мінімум за кілька годин до трансферу. На цій стадії приймається рішення або про їх негайної трансплантації в матку, або ще здійснюється спостереження за їх життєздатністю. У другому варіанті проходить подальше культивування та перенос розморожених ембріонів. В окремих випадках відбувається дорощування розморожених ембріонів до бластоцисти.