Скільки відсотків нашого мозку ми використовуємо?

hqdefault

Мозок – найскладніший орган в організмі людини. Багато хто вважає, що людина використовує лише 10 відсотків свого мозку. Чи це правда?

Мозок людини визначає, як він бачить навколишній світ. Мозок важить близько 1,5 кілограма і містить близько 100 мільярдів нейронів – клітин, які несуть інформацію. У цій статті ми досліджуємо, скільки мозку використовується людиною. Ми також зруйнуємо деякі широко поширені міфи і розкриємо деякі цікаві факти про мозок.

До речі рекомендую також почитати статтю про левое полушарие мозга отвечает за активним посиланням!

Скільки відсотків нашого мозку ми використовуємо?
Згідно з опитуванням, проведеним у 2013 році, близько 65 відсотків американців вважають, що ми використовуємо тільки 10 відсотків нашого мозку. Але це всього лише міф, згідно з інтерв’ю з неврологом Баррі Гордоном в Scientific American. Він пояснив, що велика частина головного мозку майже завжди активна. 10-відсотковий міф був також розвінчаний в дослідженні, опублікованому в «Frontiers in Human Neuroscience».

Один поширений метод візуалізації головного мозку, званий функціональної магнітно-резонансної томографії (fMRI), може вимірювати активність в мозку, в той час як людина виконує різні завдання. Використовуючи цей і подібні методи, дослідники показують, що більша частина нашого мозку використовується більшу частину часу, навіть коли людина виконує дуже просте дію. Багато з областей мозку навіть активні, коли людина відпочиває або спить. Відсоток мозку, який використовується в будь-який момент часу, варіюється від людини до людини. Це також залежить від того, що людина робить або думає.

Звідки виник 10-відсотковий міф?
Незрозуміло, як почався цей міф, але є кілька можливих джерел. У статті, опублікованій в виданні журналу «Наука» 1907 року, психолог і автор Вільям Джеймс стверджував, що люди використовують тільки частину своїх розумових ресурсів. Однак він не вказав відсоток. Ця цифра згадувалася в книзі Дейла Карнегі 1936 року «Як завоювати друзів і впливати на людей». Міф був описаний як щось, що раніше говорив професор коледжу. У вчених також є думка, що нейрони складають близько 10 відсотків клітин мозку. Можливо, це сприяло 10-процентному міфу. Міф повторювався в статтях, телепередачах і фільмах, що допомагає пояснити, чому він так широко поширений.