Методи дроблення ниркових каменів

1-290

Камені в нирках – актуальна проблема сучасної медицини. Кількість пацієнтів, які страждають на сечокам’яну хворобу, з кожним роком зростає. І аж ніяк не завжди це дорослі люди. Камені в нирках утворюються і у дітей. Відправною точкою в кожному випадку стає зміна хімічного складу сечі. Камені в нирках бувають великі і маленькі, різної форми і змісту. Вони можуть довго не заявляти про свою присутність або швидко приводити до різного роду ускладнень. Дроблення ниркових каменів – одне з досягнень сучасної медицини.

Види дроблення ниркових каменів
Сечокам’яна хвороба – надзвичайно поширений в сучасному суспільстві недуга. Освіта каменів може відбуватися в будь-якому віці. Однак сам камінь – тільки кінцевий результат хронічного зміни складу сечі. Цей стан носить назву дисметаболической нефропатії і часто виникає саме в дитячому віці. Крім того, у великому відсотку випадків простежується спадковий характер хвороби. В результаті в сечі з’являється велика кількість солей – уратів, оксалатів, фосфатів або цістінатов. При певних умовах зважені в рідині солі починають утворювати кристал – тверду основу каменю.

Хімічна основа каменю може бути як однорідною, так і змішаної. Від цього залежить міцність кристалічної решітки і самого каменю. Найбільшою щільністю володіють цистинові камені, найменшою – уратні. Первинно утворився кристал схильний рости, приєднуючи до себе нові порції солей. Ниркові камені можуть бути розміром від одного міліметра до декількох сантиметрів. Рекордсменом є коралоподібні камінь, який фактично в точності повторює форму чашок і балії і досить міцно утримується на своєму місці. Вони можуть розташовуватися в чашках, балії, сечоводах, сечовому міхурі. З місця свого народження камені можуть мігрувати вниз по сечовивідних шляхах, повністю блокуючи відтік сечі і завдаючи виражені больові відчуття (ниркова колька).

З п’ятдесятих років минулого століття вчені-медики розробляли різні методики видалення ниркових каменів. В даний час широке поширення отримав метод дроблення конкрементів всередині нирки – літотрипсія. Він проводиться за допомогою спеціальних апаратів – літотрипторів. Вони генерують ударно-хвильової імпульс – силу, яка покликана зруйнувати міцну кристалічну решітку каменю.

До речі контактная и дистанционная литотрипсия можна знайти за активним посиланням, тут ви знайдете більш детальнішу інформацію стосов даного питання.

Існує два основних способи підведення такого імпульсу до каменя: контактний і дистанційний. У першому випадку енергія літотриптора зосереджується на кінці спеціального приладу – цистоскопа (контактна літотрипсія). У другому ударно-хвильової імпульс долає шкіру, глубжележащие структури і обрушується на конкремент (дистанційна літотрипсія). В цьому випадку нирка терпить мінімальні навантаження, а камінь руйнується. У ряді випадків допустима медикаментозна літотрипсія – розчинення конкременту за допомогою лікарських препаратів. Вид ліки залежить від хімічного складу каменю. Крім того, процес може зайняти тривалий проміжок часу.