Все що потрібно знати для вагітних з артеріальної гіпертензії?

завантаження

В результаті нових досліджень отримані дані, що у жінок з високим рівнем артеріального тиску або прееклампсією під час вагітності може підвищуватися ризик розвитку артеріальної гіпертензії, цукрового діабету II типу і підвищеного рівня холестерину.

Поява перерахованих вище факторів ризику серцево-судинних захворювань незабаром після настання вагітності може допомогти пояснити, чому у цих жінок підвищений ризик серцевого нападу та інсульту в подальшому.

«Багато дослідників вважають, що вагітність діє як стрес-тест для серцево-судинної патології та допомагає виявити жінок, які схильні до розвитку артеріальної гіпертензії та інших факторів ризику розвитку серцево-судинних захворювань», – зазначила провідний автор дослідження Дженніфер Стюарт (Jennifer Stuart) . Вона займається післядипломної дослідженнями в Жіночої лікарні Брігхем і Гарвардській школі охорони здоров’я імені Т.Х. Чана (Brigham and Women’s Hospital and the Harvard T.H. Chan School of Public Health) в Бостоні, США.

До речі правильне ведення всього проміжку вашої вагітності можуть допомогти за посиланням: http://infertility-kiev.com/services/programmy-vedeniya-beremennosti/ в місіті Києві!

«Наявність цієї інформації на ранніх етапах дає можливість запобігти і відстрочити розвиток серцево-судинних захворювань. Ніколи не пізно поліпшити своє здоров’я, і ​​багато рекомендацій, такі як правильне харчування і фізична активність, можуть принести користь дітям і всім іншим, домочадцям », – заявила Дж. Стюарт.

Дослідники повідомляють, що приблизно у 15% жінок розвивається високий артеріальний тиск (гестационная гіпертензія). Прееклампсія – це ускладнення вагітності, яке включає високий артеріальний тиск і додаткові проблеми з такими органами, як нирки або печінку, або накопичення рідини в легенях, згідно з даними Фонду прееклампсії (Preeclampsia Foundation).

У новому дослідженні взяли участь близько 60 тис. Жінок, у яких не було серцево-судинних захворювань або будь-яких відомих факторів ризику такої патології на початку дослідження. Всі жінки народжували принаймні один раз у віці від 18 до 45 років.

За їх здоров’ям спостерігали в середньому від 25 до 32 років після першої вагітності.

Автори дослідження заявили, що у менш 3% жінок відзначали високий артеріальний тиск при першій вагітності, а у 6,3% – прееклампсію.

За результатами дослідження було визначено, що ризик розвитку хронічної артеріальної гіпертензії був в 2-3 рази вище у жінок, у яких був високий артеріальний тиск або прееклампсія під час вагітності, в порівнянні з жінками, у яких таких симптомів не спостерігалося. Для цих жінок ризик розвитку цукрового діабету II типу був вище на 70%, а ризик високого рівня холестерину – на 30%.

Вчені повідомили, що ризик розвитку хронічної артеріальної гіпертензії залишався на найвищому рівні протягом 5 років після перших пологів.

«Важливо, щоб ця інформація була доступна для лікарів первинної медичної ланки, – заявила Дж. Стюарт. – Їм потрібно знати, що цей ризик може з’явитися досить скоро після вагітності і їм слід спостерігати за цим ».

Дж. Стюарт додала, що необхідно провести більше досліджень, щоб з’ясувати, які стратегії скринінгу та профілактики можуть бути найбільш корисними.

Кардіолог з Нью-Йорка доктор Пітер Меркурио (Peter Mercurio) повідомив, що він не здивувався, побачивши підвищені чинники ризику розвитку серцево-судинних захворювань у жінок, у яких був високий артеріальний тиск при вагітності або прееклампсія, проте «цифри дивні і досить конкретні» .

П. Меркурио зазначив, що в клінічних протоколах вже рекомендовано опитувати жінок, чи було у них високий артеріальний тиск під час вагітності. Він погодився з тим, що в ході додаткових досліджень необхідно розглянути питання про те, як часто жінки, у яких були ці проблеми, повинні перевірятися, і визначити, які стратегії профілактики можуть їм допомогти.