3 патогенів, які можуть ховатися в піску

Sai-Kaew-Beach

Поїздка на пляж виглядає як ідеальний спосіб провести літній вихідний, чи не так? Не кажучи вже про повноцінний відпустці на узбережжі. Але коли ви шукаєте місце, де розташувати свій рушник, корисно пам’ятати про те, що ви ділитеся піском не тільки з іншими людьми, але і з різного роду організмами. Причому, деякі з них можуть бути досить жахливими.

Так, більшість мікробів, які переховуються в піску, нешкідливі для відпочиваючих. Але, на жаль, не всі. Нижче – п’ять патогенів, зустріч з якими загрожує неприємностями.

Нематоди

Згідно з даними Центрів з контролю і профілактиці захворювань, деякі види анкілостом, паразитичних круглих черв’яків загону стронгілід, які зазвичай заражають кішок і собак, можуть передаватися людям. Це відбувається, коли інфіковані тварини дефекатіруют в пісок або грунт, удобрюючи її, в числі іншого, яйцями нематод. Людина ж може заразитися, якщо буде ходити босоніж або лежати на цьому самому місці.

Live Science повідомляє про канадську парі, яка виявила під шкірою нематод після романтичної прогулянки по карибському пляжу. Хороша новина? Оскільки люди є нетиповими господарями анкілостом, паразити зазвичай не живуть в людському організмі більше шести тижнів.

Стафілокок

Метицилін-резистентний золотистий стафілокок (MRSA) – особливий тип бактерій стафілокока, здатних викликати шкірні інфекції і вкрай стійких до кількох антибіотиків. Деякі люди можуть бути носіями бактерій стафілокока і навіть MRSA, не проявляючи симптомів. Але в інших випадках – наприклад, коли людина отримує поріз або рану на шкірі – бактерії викликають інфекцію.

До речі про стафілокок ви можете знайти більше інформації на сайті Витацелл де лише перевірина медична інформація.

У дослідженні 2012 року, опублікованому в журналі Water Research, були проаналізовані зразки води і піску з трьох каліфорнійських пляжів. В результаті бактерії стафілокока були присутні в 53% зразків, бактерії MRSA – в 2,7% зразків. Вчені, втім, кажуть про те, що душ після купання або перебування на пляжі може забезпечити впевнену захист від стафілококової інфекції.

Шлункові бактерії

Пляжний пісок також може містити безліч бактерій, здатних викликати гастроентерит або шлункові інфекції, що супроводжуються нудотою, блювотою і діареєю.

Дослідження 2012 року, опубліковане в журналі Applied and Environmental Microbiology, показало, що в піску з 53 пляжів Каліфорнії, «які взяли участь» в дослідженні, містилися Escherichia coli і Enterococcus (бактерії, зазвичай зустрічаються в кишечнику людини), а також Salmonella і Campylobacter ( бактерії, часто стають причиною харчового отруєння).

Але небезпечні ці бактерії? Цілком можливо. Дослідження 2009 року, в ході якого було опитано більше 27 000 американців, які відвідали пляж, дозволило говорити про те, що люди, які повідомляли про будівництво пісочних замків або іншому взаємодії з піском, частіше стикалися з шлунково-кишковими розладами після.