Жертвам серцевої недостатності відновлять хворе серце

images

Серцевий м’яз можна регенерувати для того, щоб запобігти його відмови. Очікується, що цей різновид лікування стане доступною через кілька років.

Серцева недостатність вважається важким захворюванням даного органу, при якому серце слабшає настільки, що виявляється нездатним нормально прокачувати кров по організму. Хвороба невиліковна, вона неухильно прогресує і призводить до смерті. Єдиним способом кардинального лікування називають трансплантацію серця, але кількість подібних операцій набагато менше числа людей, які в них потребують. І ось тепер вчені з Оксфорда з’ясували, що серцевий м’яз можна регенерувати для того, щоб запобігати серцеву недостатність. Дослідники вважають, що цей різновид лікування може стати доступним вже через кілька років.

До речі багато корисних матеріалів стосовно даного питання ви можете знайти на сайті: hlh.com.ua

Нагадуємо, що після інфаркту на місце пошкоджень в серцевому м’язі відправляються імунні клітини, які повинні провести очистку від мертвих і вмираючих клітин. Однак цей процес підсилює рівень запалень, що з часом часто призводить до серцевої недостатності. Ін’єкції білка під назвою VEGF-C після інфаркту істотно зменшують кількість пошкоджень серцевого м’яза і дозволяють органу прокачувати кров майже так само добре, як це було раніше. Такі висновки дослідження на лабораторних мишах.