Як лікувати голосові зв'язки. Симптоми та лікування голосових зв'язок

Голосові зв'язки – це не що інше як еластичні освіти, натягнуті спереду назад, що знаходяться по обидві сторони гортані.

З чого складаються голосові зв'язки, і як формується голос

Голосові зв'язки складаються з сполучної і м'язової тканини, завдяки чому мають підвищену еластичність. Відстань, розташоване між голосовими зв'язками, називають голосовою щілиною. Коли з легких виходить повітря з'являється тиск, завдяки чому зв'язки зближуються, коливаються і натягуються, у результаті утворюється голос.

Ще одна з функцій голосових зв'язок – запобігання потрапляння сторонніх часток в бронхи і легені. Далі зупинимося на хворобах і на тому, як лікувати голосові зв'язки.

голосові зв'язки

Захворювання голосових зв'язок

Давайте уявимо, що наші голосові зв'язки, немов гітарні струни. Що ж станеться, якщо ми послабимо такі струни? Так, дійсно, вони не зможуть коливатися, і на них неможливо буде грати. При ларингіті (гострому запаленні гортані) голосові зв'язки схильні до запальних процесів. При такому запаленні вони збільшуються в розмірі, запалюються, а голосова щілина починає зменшуватися, аж до повного закриття, при цьому повітря не може надходити з носоглотки в легені, і людина відразу починає задихатися. Це серйозне ускладнення з боку голосових зв'язок, найчастіше пов'язане з раптовими вірусними захворюваннями, перенапруженнями голоси, алергіями, вдихання токсичних і подразнюючих речовин. При появі захриплості, необхідно негайно звернутися до лікаря. Часто це трапляється у наших дітей, тому не відкладайте візит лікарні і негайно зверніться до лікаря – отоларинголога.

Захворювання голосових зв'язок

При виникненні алергічних захворювань гортані, при підвищених навантаженнях голосових зв'язок, а також при постійному вдиханні дратівливих мікрочастинок (тютюновий дим), в їх може виникнути набряк слизової оболонки, який призводить до захриплості і зміни тембру голосу. Щоб запобігти онкологічні захворювання, при таких симптомах негайно зверніться до лікаря отоларинголога.

Види лікування захворювань голосових зв'язок

Гострий набряк голосових зв'язок можливо вилікувати тільки в умовах стаціонару. Для цього застосовуються різні лікарські препарати, що сприяють зняттю набряку. Якщо поразка голосових зв'язок перейшло в хронічне, то лікування, як правило, тільки хірургічне.