Як лікувати гемангіому і чи потрібно це робити?

Гемангіома є доброякісною пухлиною. Лікується вона по-різному, дивлячись, де вона розташована і яка її ступінь ураження. Так, наприклад, при пухлини печінки її намагаються не чіпати, а при шкірних пухлинах її варто видалити негайно, так як вона досить швидко розростається. Тому питання як лікувати гемангиому не завжди доречний.

Лікування

При лікуванні шкірної гемангіоми, яка зазвичай розташовується на шкірі обличчя, шиї, і за вушних ділянках голови. Деякі пухлини, схильні до самолікування, найчастіше це відбувається у більш маленького новонародженої дитини.

Але все, ж велика частина такого виду гемангіоми поширюється досить швидко, і видаляти їх варто оперативно.

Для видалення користуються:

  • хірургічними способами,
  • кріодеструкцією,
  • променевої та гормональної терапією.
  1. Хірургічний спосіб включає в себе видалення особливо великих пухлин, у випадках дуже великої пухлини, перед операцією проводять опромінення і гормональне лікування, що значно полегшує її видалення. У випадках з глибокою посадкою гематоми, проводиться ряд досліджень, одним з яких є рентгенологічне дослідження судин відповідних до пухлини. Після їх знаходження використовується спеціальне закупоривающие речовину, що блокує доступ крові до пухлини. Вводиться розчин за допомогою спеціального катетера. Після даної процедури розміри опухали, зменшується, малі взагалі проходять без сліду. Даний спосіб не поширюється на маленьких дітей.
  2. Пухлини не великого розміру лікуються введення склезірующіх речовин, даний процес дуже довгий і використовується протягом декількох місяців поки пухлина зовсім не втече. Дана речовина просто утворює запальний процес, який закупорює судини і створює відторгнення самої гематоми.
  3. Найпростішим і щадним є кріодекструкція. Даний спосіб передбачає собою впливом на пухлину азотом. Цей спосіб застосовується при поверхневих ураженнях. Для посилення прогресу використовують НВЧ процедур.

Ну і самі дрібні робляться лазером таким чином процедура є практично безболісною і не залишає шрамів то видалення.

гемангиому

 Внутрішньо ж лікування більш складно, найчастіше гемангіома розвивається в клітинах печінки. У даному способі погано одне не проводиться аналіз на підтвердження злоякісної пухлини заздалегідь, а дослідження відбувається не посередньо під час операції. При видаленні може бути видалена як вся частина органу або тільки ділянку запалення.

При гемангиомах в кістковій тканині найчастіше утворюються в черепі, хребті, кістках тазу і кінцівках, протікає безсимптомно і виявляється лише при його побічні ефекти. При переломах і стисненні навколишніх тканин. При лікуванні використовують гормональну і хірургічну методику лікування. Так само використовується склеротерапія, це знеструмлення пухлини кров'ю.

Але все ж лікування даної хвороби є складним, і без нагляду лікаря навіть малі гемангіоми, не проходять самі.