Як лікувати гарденелез або бактеріальний вагіноз

По суті, при питанні як лікувати гарденелез мається на увазі, як позбутися від дисбактеріозу піхви, тому що недуга полягає як раз-таки в порушенні співвідношення бактерій. Тобто ті бактерії, які в нормі представлені в малій кількості, починають розмножуватися, і превалюють над іншими. Одна з таких бактерій – гарднерелла. Головним симптомом появи даної хвороби є виділення з неприємним запахом. Після їх появи варто якомога швидше здатися до лікаря.

Причини

Основні причини такі:

  • Довгий прийом антибіотиків
  • Неправильне харчування
  • Синтетичне нижня білизна
  • Вагітність

Лікування

За наявності партнера у стосунках, задаватися питанням як лікувати гарденелез необхідно обом партнерам. Захворювання передається статевим шляхом і у чоловіків проявляється у вигляді уретриту, в цьому випадку читайте статтю як лікувати уретрит у чоловіків.

У жінок же лікування зводиться до того, що б врегулювати співвідношення «поганих» і «хороших» бактерій. Для початку за допомогою місцевих засобів: гелів, мазей, а так само таблеток зменшують кількість певних бактерій, а потім «заселяють» корисні бактерії. Варто зауважити, що дані бактерії умовно-патогенні, тобто присутні у кожної жінки, тому лікувати вагіноз не варто довго. Якщо ситуація не змінюється, значить що то робиться не так, варто ще раз записатися на прийом лікаря.

Бактеріальний вагіноз часто проявляється під час вагітності і багато запитують, чи не небезпечно його лікувати, чи не зашкодить це дитині. Звичайно, боротися з ним потрібно, але обережно. Гарденелез необхідно вилікувати, що б нічого не заважало пологах.

Профілактика

Основні заходи профілактики це:

  • Правильне харчування
  • Хороша гігієна
  • Чи не шкідливий нижня білизна
  • Безпечні контакти

Часто запитують наскільки небезпечний гарденелез. Сказати конкретно не вийде, так як небезпека герденелеза відрізняється від випадку до випадку. Одне сказати можна напевно, обов'язково лікування, так як без нього настануть серйозні ускладнення, оцінювати які буде сумно.