Як вилікувати плоскостопість у дорослого

Насамперед питанням як вилікувати плоскостопість у дорослого задаються люди, яких мучать болі при ходьбі. Дійсно, якщо не вживати ніяких дій в молодості то недуга дасть про себе знати в більш дорослому віці, будь то поздовжнє або поперечна плоскостопість.

Крім того, як вилікувати плоскостопість у дорослої людини, часто запитують чи можна це зробити взагалі? Сучасна медицина дає позитивну відповідь, трохи нижче розберемо деякі способи.

В щоденній рубриці корисних посилань хотів би вам порадити аналитику forex для всіх хто цікавиться в даній галузі!

Лікування

Всі методи лікування плоскостопості у дорослому віці можна розділити на два види: консервативні та хірургічні. Останні можуть бути застосовані в разі сильних болів і неможливості допомогти консервативними методами, вони включають в себе операцію з відновлення арки ноги і період реабілітації.

Консервативні методи більш різноманітні, але менш ефективні. Це звичайно не означає, що варто відразу орієнтуватися на операцію, так як можна усунути болі при плоскостопості практично до нуля.

Консервативні методи лікування плоскостопості включають в себе:

  • Масаж (Покращує тонус м’язів)
  • Лікувальну гімнастику (як правило, вправи підбираються індивідуально)
  • Лікувальні ванночки для ніг (нормалізують кровообіг)
  • Магнітотерапія, електрофорез і фонофорез

Лікувальна гімнастика є основним інструментом у боротьбі з плоскостопістю в дорослому віці. Не варто нехтувати курсом вправи, прописаним лікарем. Дані курси відрізняються в залежності від типу плоскостопості та його ступеня.

Після виконання всіх вправи можна зробити масаж, а закінчити теплими ваннами для ніг з фітотерапією, що дозволить розслабити м’язі і поліпшити кровообіг в ступнях.

На період лікування призначається комплекс знеболюючих засобів. Крім цього больові відчуття допомагають зняти спеціальні устілки, розвантажують стопу і знімають з неї частину навантаження. В принципі ходіння з такими устілками, плюс правильна взуття повинні позбавити пацієнта від негативного впливу плоскостопості, навіть у дорослому віці варто звертати увагу на те, в чому ви ходите, чи правильно підібрані устілки і так далі …