Як лікувати енурез у дітей. Нічне нетримання сечі у дітей

Сьогодні ми поговоримо не тільки як лікувати енурез у дітей, а й у підлітків, так як дана проблема зустрічається і в підлітковому віці.

Для того, що б розібратися, як лікувати енурез у дітей та підлітків, необхідно з'ясувати причини енурезу.

Причини

У дітей до 5 років умовний рефлекс на сечовипускання може ще не сформуватися, тому до цього віку цілком нормальні випадки мокрих ночей. Причому у хлопчиків, за статистикою, таке відбувається частіше. Якщо проблема продовжує з'являтися у віці старше 6 років, можна стверджувати, що формування нервової системи відстає від норми. Причин цьому може бути декілька:

  • Уповільнений розвиток нервової системи. До 8-10 років може не відбутися формування умовного інстинкту, що спричиняє відсутність сигналу в головний мозок про те, що сечовий міхур переповнений.
  • Невроз. Зазвичай неврози у дітей пов'язані або з переляком або з негативної обстановкою в сім'ї. Наприклад, часті сварки батьків, часті переїзди та інше.

Лікування

Як правило вилікувати енурез у дитини швидко не виходить, так як необхідно виправити психологічний стан, а це швидко зробити не представляється можливим.

Лікування проходить комплексно.

По-перше, необхідно сформувати режим сну, за 2-3 години краще не давати їсти дитині, і не пізніше цього терміну давати дитині заспокійливі відвари трав. Крім фітотерапії, можливе проведення фізіотерапії (магнітотерапія, лазеротерапія)

Для того, що б допомогти організму виробити рефлекс можна використовувати спеціальні сечові будильники – прилади, що оповіщають дитини, при появі перших крапель сечі. Аналогічно можна скласти приблизний розклад і вставати по звичайному будильнику, але ефективно даного методу набагато нижче.