Безсоння: причини і лікування, як лікувати безсоння

як лікувати безсоння

Хоча відсутність сну і можна класифікувати як окреме захворювання, частіше вона є ознакою більш серйозної недуги, але не у всіх випадках. Причини її появи можуть ховатися в тимчасовому нестабільно психологічному стані, а можуть проявлятися на абсолютно, здавалося б, здоровому стані. Тому не варто шукати способи як лікувати безсоння, варто зрозуміти саму причину безсоння і звернути увагу на загальний психологічний стан.

Як проявляється

В основному безсонням називають проблеми із засинанням, з раннім пробудженням, або недостатньо глибоким сном. Тобто з якої-небудь з цих причин людина встає зранку не відпочив, під час сну може кілька разів прокидатися на тривалий час, а так само страждати від постійних кошмарів.

Причини безсоння

Одну з головних причин ми вже позначили вище – хитке психологічний стан. А саме постійні стреси, висока стомлюваність, великі фізичні навантаження. Якщо відпочинок не систематизований, то організму доводиться постійно звикати й адаптуватися до нього, що негативно впливає на якість сну, сон може бути поверхневим. Сон під час алкогольного сп'яніння не приносить відчуття відпочинку. Розпочата безсоння може породжувати нові причини для стресу, що в свою чергу розвиває хронічну стадію.

Як лікувати безсоння

Для того, що б поліпшити свій сон, необхідно, перш за все, позбавитися від причини НЕ висипання. Якщо це стрес, робіть вправи для розслаблення (релаксації): дихальні фізичні, заняття йогою, слухайте розслаблюючу музику. Якщо причина у фізичних навантаженнях необхідно систематизувати відпочинок. У крайніх випадках вдавайтеся до лікарських препаратів – снодійним. Багато хто з них викликають звикання, та до того ж мають ряд побічних ефектів.
Наостанок, кілька народних засобів від безсоння:

  1. Тепле молоко з медом, випите перед сном допоможе швидше заснути.
  2. М'ята. Настояти в окропі 15 хвилин і приймати натщесерце кілька разів на день.
  3. Пустирник. Так само приймати відвар, в тому числі на ніч.
  4. Валер'яна.

Плюс народних засобів від безсоння в тому, що вони повністю нешкідливі і допомагають відпочити всьому організму.