Атонія кишечника: симптоми і лікування. Діагностика атонії кишечника.

Даною проблемою страждають не тільки в літньому віці, коли робота кишечника погіршується, а й у ранньому, що може бути обумовлено аномаліями розвитку і веденням неправильного способу життя.

Симптоми.

Атонія кишечника симптоми:

  • Здуття живота.
  • Затримка стільця на кілька діб.
  • Слабкість.
  • Порушення сну.
  • Зміна кольору шкіри.

Це лише основні симптоми атонії кишечника, так само можуть спостерігатися інші, пов'язані із захворюванням того чи іншого органу травлення.

Діагностика.

На прийомі у лікаря необхідно досконально розібратися, з чим пов'язані труднощі дефекації. Скласти повну картину харчування, можливості токсичного отруєння і т.д. Для визначення природи проблеми досліджуються частинки калу. Для виключення можливих пухлин застосовується колоноскопія.

Причини захворювання.

Головні причини порушення травлення – це, звичайно, неправильне харчування і гіподинамія. Так само потрібно звернути увагу на можливість отруєння, в тому числі хімічного. Атонія кишечника може виникати через інших захворювань пов'язаних з шлунково-кишковим трактом. Іноді складність лікування обумовлюється малим увагою до захворювання і несвоєчасним зверненням до фахівців.Діагностика атонії кишечника.

Лікування.

Як правило, недоброякісна лікування може обмежуватися лише проносними засобами, але вони не можуть повною мірою допомогти повністю вирішити проблеми з травленням. Необхідно комплексне лікування, складене грамотним гастроентерологом, в яке буде включена і дієта, і фізичні вправи, комплекс медикаментозних засобів.

Лікування атонії кишечника народними засобами.

До звернення в клініку за допомогою, можна спробувати допомогти собі самостійно. По-перше, необхідно припинити сидячий спосіб життя, постаратися більше рухатися. По-друге, намагатися більше вживати рідини, в даній ситуації дуже корисний буде цитрусовий сік, та й самі фрукти не завадять. Постаратися роздільно харчуватися, причому м'ясні страви краще поки виключити. Плюс до всього можна приготувати собі відвари з трав.