Астено-невротичний синдром: симптоми і лікування, що це?

У випадках сильного виснаження нервової системи, коли ознаки нормального життя заміщуються на безсонні ночі і роздратування, можна стверджувати про появу у нього синдрому, як правило, астено-невротичного синдрому. Часто захворювання називають неврастенія, або просто невроз, навіть не знаючи, що це.

Головною відмінністю, від часто зустрічаються психологічних бар'єрів, таких як «патологічна слабкість», «напад депресії», «дратівлива слабкість», можна вважати наявність безлічі симптомів, ознак, захворювання, постійно прогресуючих. Людині, що потрапила під вплив астено-невротичного синдрому, стає все гірше і гірше, тому при появі навіть декількох ознак захворювання, рекомендується стразу ж звернутися до фахівця.

Головні прояви астено-невротичного синдрому

  • Крайня дратівливість. Найчастіше зовні це може виявлятися різкими сплесками агресії. Постійна внутрішня напруженість так само може проявлятися в нав'язливих звичках. Ну, наприклад, така буденна річ, як звичка трясти ногою, може бути проявом синдрому. Адже, якщо людина трясе ногою, він намагається стримати в собі напругу. Як правило, це властиво тільки чоловічій статі, ось чому тільки чоловік трясуть ногою.
  • Швидко наступає втома. Часто зустрічається під час депресій, але тут можна говорити про тривалий зниженні працездатності. Часте «не хочу» і «не можу». Іноді пацієнти відчувають втому навіть сутра, після багатогодинного сну.
  • Порушення сну, апетиту.

Що може викликати і як лікувати неврастенію

Найчастіше, людина сама себе вганяє в патологічний стан неврозу. Неправильний спосіб життя, надмірне вживання алкоголю, нікотину, що не правильне розподілу періодів сну і неспання. У такому випадку лікування неврастенії зводиться до нормалізації життєвих процесів, під контролем лікаря, застосуванням спеціальних лікарських засобів (якщо є необхідність). Нерідкі випадки, коли астено-невротичний синдром проявляється після черепно-мозкових травм, лібодействія сильних стресів, тоді необхідний реабілітаційний період при лікуванні неврастенії.

Варто відзначити, що спосіб життя за останні 20 років змінився кардинально. Людина 21 століття менш активний, схильний безлічі стресів, пов'язаних з роботою, виробництвом, а так само ризиками, що виникають всюди. Звідси і різке збільшення відсотка людей, схильних прояву синдромів, що викликають розлад психіки. Не варто забувати про своє здоров'я, і, якщо ваші близькі говорять вам що ви стали більш дратівливим, прислухайтеся до них. Відпочинок потрібен усім.