Артрит: симптоми і лікування, профілактика, причини та методи лікування

Сьогодні ми поговоримо ще про один захворюванні суглобів, яке обганяє за кількістю зафіксованих випадків інвалідності інші захворювання. Захворювання, яке вражає велику частину населення землі, віком старше 50 років, а так само 20 відсотків серед середнього віку.

Симптоми

На відміну від артрозу, артрит симптоми і лікування характеризується запальним процесом, що протікає в результаті зараження інфекціями, бактеріями, переважно через кровоносну систему, рідше при травмі або хірургічному втручанні. При артриті суглоби збільшуються в розмірі, за рахунок розростання грануляційної тканини, що призводить ще до великих поразок хрящів і больовим відчуттям. Нерідко симптомам передують гострі вірусні захворювання, грип, ГРВІ.

Ознаки артриту

 • Почервоніння
 • Набряк
 • Припухлість
 • Підвищення температури (лихоманка)

Причинами захворювання можуть стати:

 • Порушення природних процесів регенерації хрящової тканини;
 • Травма суглобів;
 • Інфекційні захворювання:
 1. Вовчак.
 2. Гепатит.
 3. Туберкульоз.
 4. Пурпура.

 Лікування

При попаданні інфекції в кров імунітет людини знижується, що може негативно впливати на суглоби, такий артрит симптоми і лікування називається реактивним, лікуватися як звичайна інфекція. Ревматоїдний артрит лікувати складніше, так як інфекція прихована і його прояви не до кінця вивчені. Травматичний артрит лікуватися за допомогою хірургічної операції. Гнійний артрит потребує лікування, пов'язаного з прийомом антибіотиків, здатних перемогти бактерії стафілокока.

Решта види артриту на початковому етапі стримуються протизапальними препаратами, які належать до нестероїдних засобів, а в самі суглоби ставлять кортикостероїдні препарати, такі як гідрокортизон.

Профілактика

В останні роки недуга дає про себе знати все в більш і більш ранньому віці, коли максимальна працездатність дуже важлива для людини. Що б цього не відбувалося, рекомендується починати піклуватися про наших суглобах якомога раніше. Все ж профілактика краще лікування, не варто чекати коли почнуться симптоми хвороби. Основа профілактики – не давати розвиватися причиною захворювань, згадані вище.