Аритмія серця: лікування, види, симптоми, миготлива аритмія серця

Здорова людина в спокійному стані не відчуває як б'ється його серце, не відчуває його ритм, тому головною ознакою аритмії можна вважати той момент, коли пацієнт починає відчувати хаотичні або прискорені удари серця під час відпочинку або спокою. Так само явною ознакою є завмирання серця, якщо Ви відчуваєте що Ваше серце ніби завмирає, це може бути яскравим симптомом розвивається аритмії. Аритмії серцевих скорочень схильні так само і здорові люди, різке почастішання серцебиття до 90 ударів на хвилину і більше може спостерігатися після активного фізичного навантаження, але і проходить воно так само швидко. Це явище називається фізіологічна (синусова) тахікардія, але причинами аритмії серця можуть служити серцева недостатність або порок серця, в такому випадку можна говорити про патологічну (пароксизмальна) тахікардії, головним симптомом якої є напади різкого почастішання серцевих скорочень до 130 і більше ударів на хвилину. Нерідко спостерігається зворотний процес уповільнення серцебиття до 60 і менше скорочень – такий вид аритмії називається брадикардія, під час якого можливі втрати свідомості, а так само сильна слабкість через погану циркуляцію крові та погіршення роботи внутрішніх органів. Але найчастішим видом аритмії є екстрасистолія, під час якої як раз-таки серце ніби завмирає. Причинами можуть бути надмірне вживання алкоголю, тютюнових виробів і сильні стреси. Миготлива аритмія вимагає лікування комплексного підходу адже при хаотичному зміні серцебиття всі органи відчувають недолік припливу крові, на тлі чого може спостерігатися загострення інших захворювань, наприклад, гіпертонічної хвороби, а спостерігатися таке може з причини гормонального розладу.

Діагностика серця

Діагностика серцевих захворювань повинна проводитися в медичних установах. Діагноз виноситься на підставі дослідження кардіограми ЕКГ (електрокардіограф). Для допомоги у лікуванні аритмії можна дати кілька рекомендацій:Діагноз аритмія

  1. необхідно відмовитися від кофеїну, нікотину, алкоголю, які безпосередньо впливають на серце;
  2. додати в раціон мінеральну воду, лимонну кислоту, вітамінсодержащіе продукти сприятливо впливають на серце;
  3. збільшити вміст Мегні в організмі;
  4. позбутися стресів, а так же захистити себе від важкої фізичної праці.

Головним пунктом все одно буде необхідність лікування. Миготлива аритмія вимагає лікування, тахікардія, брадикардія теж. Тому з візитом до лікаря не варто затягувати. Передчасна діагностика серцевих захворювань – шлях до успішного лікування.

парная йога в москве