Аит щитовидної залози симптоми і лікування

Аит щитовидної залози симптоми якого зустрічаються зараз і у молодих людей вельми актуальна тема для статті. Ще в XX столітті дане захворювання регестріровать тільки у людей старше 40 років. Проте останнім часом цей середній вік пацієнтів стрімко знижується, що не може не викликати тривогу у лікарів.

Аит щитовидної залози симптоми:

  • Часта стомлюваність, слабкість
  • Через збільшення щитовидки відчувається комок у горлі
  • Зниження ваги
  • Болі в суглобах

Виділяють кілька типів Аїта, таких як: післяпологовий, хронічний, без больовий, всі вони мають свої особливості і повинні враховуватися рпи призначенні лікування лікарем.

Хронічний аутоімунний тиреоїдит зазвичай протікає практично безсимптомно, заліза функціонує перший рік нормально, болю при пальпації не спостерігається. Післяпологовий тиреоїдит зазвичай проявляється на 12-13 тижні, може бути ускладнений післяпологовий депресією.

Після безсимптомного періоду, який триває рік (були помічені випадки до 7 років) настає фаза яскраво вираженого тиреотоксикозу. У крові підвищується рівень гормонів виробляються щитовидної залізо, що ще більше провокує її на посилену роботу. Після лікування Аїта щитовидної заліза робота органу приходить в норму.

Аутоімунний тиреоїдит

УЗД щитовидної залози стає першим поштовхів до постановки діагнозу, після береться на аналіз кров, в якій визначається кількість лімфоцитів.

Лікування аутоімунного тиреоїдиту

Як правило, діагностувати захворювання вдається лише після настання гормонального збою. До того ж сучасна медицина не має у своєму розпорядженні окремим методом лікування початкової стадії Аїта, тому лікування починається під час посиленої роботи щитовидки.

При тіреодіт проводять замісну терапію гормоном щитовидної залози, пацієнтом призначається картізол, для відновлення клітин залози. Часто зустрічаються випадки настання рецидиву хвороби через деякий час, тому всім пацієнтам пропонується проходити регулярні обстеження, що б вчасно почати лікувати хворобу.

Аутоімунний тиреоїдит одне з найпоширеніших захворювань щитовидної залози, воно становить практично одну третину всіх звернень до спеціалістів.

Захворювання в кілька разів частіше зустрічається у жінок, це пов'язано з порушенням Х – хромосоми. Аит цітовідной залози перенесений після пологів зустрічається після наступних пологів в 70 відсотках випадків.

Прогноз при своєчасному лікуванні задовільний, робота залози приходить в норму, гармональному вон налагоджується.