Лейкоз – симптоми і лікування захворювання

Рак крові або кісткового мозку особливої ​​форми, який може розвиватися довгий час, а саме від 15 до 20 років – це і є лейкоз. У зоні ризику знаходяться люди похилого віку, коли лейкоцити можуть почати накопичуватися в кістковому мозку, в крові або інших органах.Чітайте також: Лейкоз: симптоматика, лікування, профілактікаІз-за того, що пухлинні клітини починають заміщати здорові, організм не може виробляти достатню кількість червоних клітин (еритроцитів), білих клітин (лейкоцитів) і клітин, які відповідають за згортання крові (тромбоцити).
Видів лейкозів кілька, а саме: гострий лейкоз, хронічний мієлолейкоз, хронічний лімфолейкоз, лімфогранулематоз та інші. Діагностувати це захворювання може тільки лікар.

Симптоми лейкозів:

При лейкозі будь-якого типу загальна картина хворого виражається у слабкості, підвищеній температурі, можуть виникнути кровотечі. Якщо постукайте по грудині, то виникають больові відчуття, а також присутній біль у кінцівках. Печінка і селезінка часто збільшуються в розмірах. Приєднуються різні інфекційні захворювання (ангіна, стоматити та ін.) Хворий втрачає вагу, оскільки апетит може бути відсутнім. В аналізах крові може бути виявлено підвищену кількість лімфобластів, сечової кислоти, лейкоцитів, а кількість тромбоцитів знижується. Однак кожному типу лейкозу притаманні свої симптоми.

Чи можливо лікування лейкозів:

У випадках, якщо людина виявляє у себе будь перераховані вище симптоми, не можна затягувати з візитом до лікаря! Чим раніше буде діагностовано це захворювання і визначено тип лейкозу, тим більше шансів на одужання. Загальна діагностика включає в себе взяття крові на загальний і біохімічний аналіз, проведення досліджень кісткового мозку, визначення виду захворювання допомогою іммунофенотіпірованія, дослідження хромосом на їх пошкодження для визначення підвиду лейкозу. Також проводяться додаткові дослідження, при яких береться спинномозкова рідина. І тільки після всього перерахованого призначається індивідуальне лікування.

Основне лікування полягає в хіміотерапії, при якій знищуються лейкозні бластні клітини у хворому організмі, здійснюється трансплантація стовбурових клітин. Крім цього проводяться переливання крові, профілактичні заходи з інфекційних захворювань, зменшують прояв інтоксикації та ін

Необхідні заходи для попередження лейкозів:

Слід уникати різних іонізуючих випромінювань, не потрапляти під вплив хімічних речовин, які діють руйнівно на здорові клітини організму. Також слід пам’ятати, якщо в роду були випадки захворювань на лейкоз, то тут мається схильність. Тому в будь-якому випадку, коли ви відчуваєте, що ваша хвороба затягнулася або присутня постійна слабкість – негайно звертайтеся до лікаря!

У наш час вченими було доведено, що вживання в їжу петрушки, селери, томата є відмінним профілактичним засобом лейкозу. Саме в цих рослинах містяться необхідні організму флавоноїди.

Уважно ставтеся до себе, не нехтуйте профілактичними оглядами і будьте здорові!