Що таке Мастопатія – Лікування, симптоматика і профілактика

Мастопатією прийнято називати поширене жіноче захворювання молочних залоз, пов’язане з порушенням гормонального рівноваги в організмі. Хвороба характеризується розростанням щільної сполучної тканини, що знаходиться в молочній залозі, і появою пухирців, заповнених рідиною (кісти). При даному захворюванні спостерігається порушення функцій молочних залоз і зміна їх нормальної структури. Читайте також: Фіброзно-кістозна мастопатія. Лікування заболеваніяОднімі з найпоширеніших причин мастопатії прийнято вважати часті стреси, аборти, зниження імунітету, запальні захворювання маткових придатків (сальпінгоофорити і андексити) погана спадковість і ін Також причиною мастопатії може служити постійне здавлювання грудей тісними бюстгальтерами на протяг тривалого часу. Високий ризик даного захворювання спостерігається у тих, чиї родичі вже перенесли цю недугу.

Головними симптомами захворювання є часті болі або неприємні відчуття в області грудей, слизові виділення з сосків, освіта ущільнень у молочній залозі, які не зникають на всьому протязі менструального циклу. Виявлення мастопатії засноване на ретельному обстеженні молочних залоз фахівцем-маммологом. Крім того, дуже ефективно зарекомендували себе і інструментальні методи дослідження, включаючи УЗД молочних залоз і мамографію. При скруті у виявленні мастопатії застосовують додаткові методи дослідження: доплеросонографію і Дуктографія. Вони засновані на введення в протоки молочної залози спеціальної речовини і подальшу його рентгенографію.

Профілактика захворювання проводиться раз на півроку шляхом мамологічного обстеження. Лікування мастопатії призначається тільки лікарем і цілком залежить від форми захворювання. Уповільнені (дифузні) форми мастопатії, як правило, лікуються консервативними методами за допомогою гормональних і гомеопатичних препаратів. Крім того, лікар може прописати дієту або виключення з повсякденного раціону деяких продуктів, таких як кава, шоколад або чай. Гострі (вузлові) форми мастопатії видаляються хірургічним шляхом під місцевим наркозом. Період одужання становить від двох тижнів до двох місяців.