Рахіт у дітей – лікування захворювання

Рахіт - Це захворювання, що розвивається в дитячому віці, виникає через нестачу вітаміну Д і розлади обміну в організмі кальцію і фосфору. Захворювання призводить до порушення функцій нервових систем: центральної і вегетативної, до змін в кістковій, м’язової сістемах.Чітайте також: Що таке цинга? Лікування, симптоми і профилактикаНедостаточность вітаміну Д в основному поширена серед дітей у віці до двох років. У них спостерігається явно виражена картина рахіту. У дорослих при нестачі цього вітаміну спостерігаються остеомаляція і остеопороз.

В організмі змінюється мінеральний обмін, різко знижується вміст у крові кальцію і фосфору. Симптоми початку захворювання у дітей проявляються у вигляді поганого апетиту, сну, дратівливості, плаксивості, блідості, пітливості.

У розпал хвороби проявляються кісткові зміни: починає виступати вперед грудина, розм’якшуються ребра, деформуються кінцівки, череп. При важкій формі захворювання збільшуються селезінка та печінка, розвиваються анемія, остеопороз.

Лікування рахіту:

Лікування рахіту строго індивідуальне, залежить від безлічі факторів, проводиться комплексно. В організації харчування присутній збалансована дієта. Проводиться фізіотерапія, гартують заходи, гімнастика, лікувальний масаж.

Основне лікування проводиться шляхом застосування препарату ергокальциферолу, який випускається у вигляді драже і масляного розчину в капсулах. Але застосування вітамінів групи Д може обернутися виникненням токсичного гіпервітамінозу, тому воно повинно обов’язково проводитися під наглядом лікаря.

Терапевтичний курс проводиться лише раз на рік. Далі слід тільки прийом профілактичних підтримуючих доз. Після терапевтичного курсу призначають курс ультрафіолетового опромінення, особливо якщо це осінній та зимовий періоди. Корисні морські і сонячні ванни.

Профілактика рахіту укладається з перших днів життя малюка: в раціональному харчуванні, зі своєчасним введенням жовтка, соків, в загартовуванні, засмагу, гімнастики, масажі, в достатній перебуванні на свіжому повітрі.

Вагітним жінкам варто замислюватися про профілактику рахіту ще до народження дитини: довго бувати на свіжому повітрі, вживати різноманітну їжу, збагачену вітамінами і мікроелементами, в останні два місяці приймати вітамін Д за призначенням лікаря, полівітамінні препарати.
У продуктах вітамін Д міститься в печінці, яєчному жовтку, сирі, молоці, оселедця, тунці, скумбрії, макрелі, печінки риб.