Ревматизм – симптоми і лікування

Будь стафілококова або стрептококова інфекція може стати причиною розвитку ревматизму, особливо якщо ослаблена імунна система. При ревматизмі запалюються сполучні тканини, порушується нормальне функціонування судин і серця, уражається нервова система. У більшості випадків хвороби схильний дитячий і підлітковий організм (частота інфекційних захворювань вище в організмі, що розвивається). Читайте також: Симптоми і лікування гострого ревматизмуСимптоми ревматизму:

Висока температура, обмеження в русі за хворобливості і припухлості суглобів, посилене серцебиття, нестача повітря – симптоми ревматизму. Біль у суглобах може то затихати, то знову з’являтися, створюється відчуття, що шкіра «горить» в області суглоба. Будь-який дотик віддається дуже сильним болем. Хвороба розвивається досить стрімко. Якщо не лікувати, через пару тижнів деформуються серцеві клапани, що призводить до розвитку пороку.

Лікування ревматизму:

У наш час ревматизм успішно лікується за допомогою застосування антибіотиків. Саме такі ліки позбавляють організм від стрептокока. Полегшує біль і прогрівання суглобів, яке краще проводити під контролем лікаря. Якщо почати лікувати вчасно, то вже через кілька місяців проходить хворобливість суглобів, температура повертається до нормальних показників.

Щоб уникнути ревматизму необхідно вчасно проліковують ангіну, ларингіт, запалення вуха, фарингіт, скарлатину та інші інфекційні захворювання. Не займатися самолікуванням цих хвороб. Уникайте холодних протягів, сирих приміщень – всього, що може викликати застуду. Одягайтеся по сезону в холодну пору року. Введення в раціон свіжих фруктів і овочів, помірне фізичне навантаження, повноцінний відпочинок, тобто все, що підвищує імунітет – і вам не страшний ревматизм! Після перенесеного захворювання не припиняйте консультуватися у лікаря, щоб уникнути рецидивів.