Старече слабоумство або деменція

Старече слабоумство або деменція - придбане слабоумство, яке виражається у зниженні пізнавальної діяльності та втратою раніше засвоєних знань і навичок. Лікарі довели, що старече недоумство виникає зважаючи органічного пошкодження головного мозку. На превеликий жаль, не завжди стає можливим виявити причину деменції у паціентов.Чітайте також: Що таке Хвороба Альцгеймера – Лікування і симптомиОсновними симптомами хвороби є розлад і втрата короткочасної пам’яті, в окремих випадках шкода заподіюється і довготривалої пам’яті. У хворого може порушитися мова, втрачається здатність фокусувати увагу на одному предметі. Так само у хворих в перші дні захворювання спостерігається порушення орієнтації. Поступово розвиваються розлади особистості і поведінки. Хворий стає егоїстичним, образливим і дратівливим. Хворий схильний до прийняття маячних ідей, втрачається логічне мислення і сповільнюється темп мислення. Постійні депресії і підвищена подразливість, плаксивість, злоба, байдужість до оточуючих. Відзначається різке зниження критичного ставлення до оточення.

Лікування слабоумства:

У лікування деменції входить кілька моментів: психосоціальна терапія та застосування спеціальних лікарських засобів. Психосоціальна терапія полягає в підтримці та піклування про хворого з боку його близьких людей. Вкрай не рекомендується поміщати хворих в психіатричні клініки і лікарні. Їм необхідно бути присутнім в знайомій обстановці. Зміна місця послужить лише для прогресу слабоумства. Для лікування необхідні препарати що покращують кровообіг в головному мозку. Повністю виліковує старече недоумства ліки на даний момент в природі не існує.

Профілактика недоумства:

Профілактики хвороби так само немає. Хворий потребує своєчасного і хорошому догляді, лікування внутрішніх хвороб і підтримку стабільного та гарного психічного стану допоможуть значно продовжити час життя хворого, який страждає старечим недоумством.