Фіброматоз – розростання сполучної тканини

Термін фіброматоз (від лат. Fibroma-поширення, збільшення) означає патологічне розростання сполучної тканини, яке провокує утворення ущільнень та вузлів. Іншими словами, це доброякісна пухлина, що формується з волокнистих сполучних тканей.Чітайте також: Що за звір такий, фіброматоз? Зазвичай фіброма формується на слизових щік, мови, рота, неба або локалізується на м’яких частинах тіла. Колір фіброми може варіюватися від природного до світло-коричневого або світло-рожевого, так як до її складу входять клітини і кровоносні судини. Фіброма не болить, має чітко окреслені контури і покрита епідермісом. У деяких випадках фіброма може розвиватися в шкірі, на внутрішніх органах і в порожнинах організму. Бувають тверді (у складі колаген) і м’які (жирова і сполучна тканина) фіброми. Множинні фіброми являють собою фіброматоз.

Причини виникнення:

Фактори, що обумовлюють розвиток фіброматозу, – неповноцінність сполучної тканини, яка передається спадково, а також мікротравми або запальний процеси. Без належного лікування при кожному травмуванні фіброма буде запалюватися, що може призвести до травмування інших прилеглих органів. Тому лікувати фіброматоз потрібно відразу, як тільки він виявиться.

Перш за все слід провести діагностику, щоб фахівець зміг диференціювати фіброму від злоякісної пухлини (саркоми).

Лікування фібромітоза:

Сучасна медицина може запропонувати єдиний спосіб лікування захворювання - Видалення фіброми шляхом хірургічного втручання. Це легкий, швидкий і безболісний процес, через 15 хвилин, завдяки використанню сучасних методик, фіброма буде видалена. На даний момент відомо три способи видалення фіброми: лазерне, хірургічне висічення і видалення за допомогою радіохвиль. Вибір методу видалення безпосередньо залежить від місця новоутворення та обсягів операції.

Лікування захворювання не вимагає госпіталізації, відпочивши після операції, можна відразу ж повернутися до звичайного життя. Ускладнень після операції не буває, якщо всі рекомендації лікаря дотримані хворим.