Запор у новонародженого

Причини дитячих запорів

болить животик
У дітей, що знаходяться на грудному вигодовуванні, запори бувають вкрай рідко. Часто те, що батьки приймають за запор, зовсім ним не є. Ще раз зверніть увагу: якщо у дитини, яка знаходиться на грудному вигодовуванні, кілька днів немає стільця або він відчуває труднощі при дефекації – це не запор. У першому випадку грудне молоко повністю засвоюється, тому і немає стільця по кілька днів. У другому – труднощі пов’язані з формуванню кишечником, і дитині просто потрібна тренування для вироблення навички самостійної дефекації. Наукових обгрунтувань того, що харчування матері призводить до запорів у немовлят немає. Так що часті запори в дітей на грудному вигодовуванні – це привід для обстеження малюка.

Штучне, змішане вигодовування і введення прикорму нерідко стають причинами запорів у немовлят. Для вирішення проблеми педіатри можуть порекомендувати дітям у віці до 4-х місяців суміші, що містять лактулозу, а малюкам старше – дитячі каші миттєвого приготування з лактулозою. Дітей перебувають на штучному вигодовуванні потрібно додатково поїти. Достатня кількість рідини – це обов’язкова профілактика запорів у «искуственников».

Введення прикорму, особливо якщо його починають з каш – теж може стати причиною запорів. У цьому випадку прикорм варто скасувати або замінити. Наприклад, рисову кашу замінити гречаної, а замість пюре з капусти запропонувати дитині пюре з чорносливу.

Ряд ліків, у тому числі і антибіотики, теж можуть спровокувати запор. Якщо запор стався на тлі прийому лікарських препаратів, потрібно проконсультуватися з лікарем, який препарат замінить, або порекомендує спеціальну терапію.

Що можна зробити, коли у новонародженого запор

грудне вигодовування і запор
Якщо малюк змучений тривалими і безуспішними спробами спорожнення, можна використовувати такі екстрені заходи, як гліцеринова свічка або газовідвідна трубочка. Гліцеринові свічки продають в аптеках без рецепту. Для немовляти потрібні свічки в дитячій дозуванні. Свічка вводиться в задній прохід, що призводить до дефекації приблизно через 30 хвилин після введення свічки.

Стимулює випорожнення кишечника і введення в задній прохід газовідвідної трубочки, кінчик якої змащують гліцерином. Ця процедура стимулює дефекацію вже через кілька хвилин.

Якщо запори повторюються, то консультація лікаря дитині необхідна. Після огляду лікар може призначити препарат від запору дозволений для новонароджених – сироп лактулози. В аптеках цей препарат продається під різними комерційними назвами.

В інструкціях до препаратів сиропу лактулози пропонується давати його дитині в дозі 5 мл Однак лактулоза, якщо її відразу дати малюкові в такій дозі в якості побічного ефекту призводить до підвищеного газоутворення і колік. Щоб уникнути неприємностей з газоутворенням, варто давати ліки починаючи з дози в 1 мл і поступово збільшувати її.

Категорично не можна! при запорах у немовлят

не може покакати
Категорично не рекомендується практикується досі деякими мамами і бабусями засіб від запорів: введення в задній прохід немовляті шматочка мила.

До складу будь-якого мила входить луг, який дуже агресивно впливає на слизові. Саме тому при попаданні мильного розчину в очі їх так відчайдушно щипає. Кишечник вистелений слизовою оболонкою. Ось і уявіть відчуття немовля, якому ввели в задній прохід шматок мила. У результаті роздратування кишечника стілець, зрозуміло, буде, ось тільки якою ціною?

Другий поширений досі спосіб вирішення проблеми дитячого запору – це введення в задній прохід ртутного скляного градусника. Коментарі, як кажуть, зайві. Просто уявіть, чим загрожує одне незручне рух.

Ні в якому разі не можна давати дітям проносні препарати, що не підходять їм за віком. Те, що для дорослого – ліки, для немовляти, навіть у невеликих дозах, може бути отрутою.

Якщо дитина здорова, то проблема з запорами у новонароджених проходить до 4-5 місяців, цього добре сприяє введення овочевого або фруктового прикорму.

Проблема запорів у новонароджених вимагає рішення грамотного і делікатного, так як слизова оболонка прямої кишки у немовлят дуже ніжна, і травмувати її дуже легко.

Дорогі друзі в сьогоднішній рубриці корисних посилання хотіла б вам порадити сайт, який пропонує: купити медичне обладнання на самих вигідних умовах та доступну ціну! Більш детальнішу інформацію ви отримаєте у них на сайті!

Що слід вважати запором у новонародженого

запор у новонародженого
Перш ніж вживати ті чи інші заходи, потрібно бути впевненим, що дитина страждає саме від запору. Адже запор може бути одним із симптомів ряду серйозних захворювань, в цьому випадку лікування повинен призначати тільки лікар. Якщо дитина кричить, у нього піднялася температура і одночасно з запором починається блювота – слід терміново викликати «Швидку допомогу»!

Закрепи виникають при порушенні функцій кишечника. Проявляється цей стан в значному збільшенні інтервалів між дефекациями, у недостатньому або утрудненому спорожненні кишечника. Процес «дозрівання» травної системи новонародженого, адаптація до суміші, введення нової їжі, нестача в організмі рідини або перегрів можуть призводити до запорів.

Говорити про наявність запору у дитини можна тоді, коли істотно збільшується інтервал між дефекациями в порівнянні з індивідуальною нормою, а стілець дитини має вигляд твердих кульок або щільних і досить великих фрагментів. Тобто відсутність стільця у новонародженого двоє-троє доби, особливо якщо він знаходиться на грудному вигодовуванні, не є свідоцтво того, що у дитини запор. Якщо дитина при цьому веселий, у нього гарний апетит, він нормально спить – то про запорі не може бути й мови.

Якщо випорожнення у дитини не було більше двох діб, при цьому він періодично крекче, тужиться, підтягує ніжки до животика, вигинає спинку, гірше їсть і погано спить – в цьому випадку крихітку дійсно мучить запор. Абсолютним симптомом запору будуть тверді калові маси після дефекації (самостійної або простимулированной). У разі, якщо дитина відчуває деякі утруднення при дефекації, але стілець у нього м’який або кашкоподібний – це теж не запор.