Як зрозуміти, що дитина вживає наркотики

Причини: чому дитина почала приймати наркотики

 • Вплив друзів знайомих. З віком у дитини можуть з’явитися друзі і знайомі, пов’язані з наркотиками. Вони провокують і пропонують, спочатку ненав’язливо, скуштувати щось новеньке, отримати класні відчуття і неймовірний досвід. Вплив таких «друзів», може виявитися занадто великим. Оскільки вони пропонують спершу безкоштовно, а потім починають тягнуть гроші з вашої дитини, і, відповідно, з вас. Тому завжди, ненав’язливо, слідкуйте за колом спілкування вашого чада, намагайтеся дізнатися і познайомитися з усіма його знайомими і приятелями.
 • Неприємності в сім’ї. Занадто потужний авторитет батьків, приниження, як словесні, так і рукоприкладство з боку матері та/або батька, можуть призвести до нервового напруження і депресії вашої дитини. Ви самі, знехотя і не помічаючи того, можете штовхнути дитини на «криву» доріжку наркоманії. Так само якщо дитина наданий сам собі, не має належний догляд, увагу і турботу, він може шукати це на вулиці, в компанії різноманітних наркотиків, які в наш час не так вже й важко дістати. Слідкуйте і любите свого сина чи дочку, не варто забувати, що у них так само можуть бути неприємності, що вони ще діти і потребують турботи. Одне з улюблених висловів наркоманів «Мене виховала вулиця»…
 • Проста цікавість. Розповіді однолітків, телебачення та інтернет, які пропагують у фільмах і передачах наркотики, можуть спровокувати інтерес у вашої дитини, він просто захоче спробувати, як це, що за відчуття приносять наркотики. Противагою можуть служити тільки ваші грамотні і своєчасні роз’яснення про те яку шкоду приносить навіть одного разу прийнятий наркотик.
 • Перехідний вік та зміни в настрої, бажання насолити батькам або близьким людям. Саме бажання йти проти системи, штовхає дитину на необдумані вчинки, наслідки яких можуть бути дуже плачевними. Перехідний вік і гормональний сплеск, як наслідок зміна характеру, можуть підштовхнути ваше чадо спробувати те, чого категорично не можна вживати.
 • Бажання довести самому собі власну силу і впевненість. Якщо ваша дитина не може знайти друзів, засмучений, постійно перебувати один, він може шукати впевненість і самостійність в наркотиках. Приймаючи їх, таким чином доводячи оточуючим і собі, що він вже дорослий і відповідальний.

Як же зрозуміти, що дитина вживає наркотики?

Ознаки того, що дитина вживає наркотики

 • Розширений або звужений зіниця/червоні очі. Зіниця абсолютно не реагує на світло, якщо людина прийняла наркотик. Якщо ви помітите, що постійно розширені зіниці/звужені, а білок ока постійно червоний, негайно прийміть заходи. Можна відвести дитину до лікаря-окуліста, перевірити зір, потім здати аналіз сечі і крові. Можете мотивувати це простим занепокоєнням: перевірити гемоглобін та інше. Так ви і себе успокоите, і дитину зайвий раз не налякаєте своїми підозрами, якщо вони безпідставні. І, звичайно ж, звернутися в наркологічну клініку, в разі виявлення вживання дитиною наркотик.

Зіниця в нормі.

норма

Розширені зіниці при прийомі наркотиків: всі різновиди амфетаміну, кокаїн та ЛСД.

 розширений зіниця

Суджені зіниці при прийомі наркотиків: опіумні наркотики, містять морфій. Наприклад: героїн.

 звужений зіниця

 • Зверніть увагу на колір обличчя, стан волосся і зубів. Приймаючи наркотики, дитина може бути постійно блідим, у нього псуватися і можуть випадати зуби, а так само сіктися і ламатися волосся. Звичайно, це може бути банальна нестача вітамінів, але саме ці ознаки можуть означати і пристрасть до наркотиків. Можете так само зробити «позапланову перевірку» в поліклініці, заздалегідь попередивши і проконсультувавшись з наркологом і психоаналітиком. Скажіть дитині, що просто хочете перевіритися самі, і заодно перевірити його, поговоріть з лікарями, який краще знайти підхід до своєї дитини.
 • Зовнішній вигляд. Якщо різкі зміни спостерігаються у зовнішньому вигляді дитини. Наприклад, він починає носити кофти з довгим рукавом, навіть влітку і вдома, можливо, він під ними щось намагається приховати, наприклад, поколотые вени. Якщо ваша дитина був чепуруном, речі постійно гладив і стирав, а раптово цій гарній звички як не бувало. На місце красивих і доглянутих речей прийшли зношені, можливо, це і є перший тривожна ознака. Але не поспішайте з висновками, може бути, ваше чадо просто перебуває в стані депресії, або погано себе почуває. Краще порадитися з лікарем, перш ніж бити тривогу і залякувати погрозами дитини.
 • Настрій: постійна активність/пасивність. Якщо дитина почала приймати наркотики, у нього помічається різке зміна настрою, зміна в поведінці. Агресія, крики, скандали, рукоприкладство з боку дитини – можливі ознаки наркоманії. Якщо ваша дитина ставати занадто пасивним, перетворюється у флегматика, нічого не робить, не встає. Різка активність, бажання щось робити (дуже ретельно вимиває кожен куточок у квртире) , безсоння – так само дуже тривожна ознака того, що в вашому домі оселилися наркотики.
 • Погіршення мозкової діяльності, прогули, двійки. У навчальному закладі ваша дитина перестає з’являтися, а якщо й ходить на уроки, отримує двійки, спить на уроках, неуважний і не уважний. З’явилися скарги з боку вчителів.
 • Відсутність апетиту, втрата ваги. Приймаючи наркотики, дитина може повністю втратити апетит, спостерігається різке і значне зниження ваги. Спостерігайте за тим, чи добре харчується ваша дитина, чи не відмовляється він від своїх улюблених страв, і від їжі взагалі, не худне надто без причин.
 • Крадіжки і розкрадання. Ознакою того, що ваша дитина зв’язався з наркотиками, може бути крадіжка речей з дому, грошей з вашого гаманця. Будь-які наркотики – це великі гроші. Тому якщо ваша дитина десь підробляє, при цьому, не маючи коштів на кишенькові витрати, можливо гроші йдуть на наркотики. Або ви помітили, що з вашого гаманця стали пропадати гроші, або зловили на «гарячому» дитину за крадіжкою ваших коштів, можливо, йому потрібні гроші саме на наркотики. Так якщо ви бачите, що пропадають цінності, коштовності та інші речі з будинку, придивіться, не дитина чи їх краде, щоб купити за виручені гроші наркотики.
 • Параноя. Якщо ви помітили, що дитина перестала пускати вас до себе в кімнату, знайомити з друзями і запрошувати їх у гості, за ним спостерігається неспокійний і тривожний поведінка, це може бути ознакою наркоманії. Так само тривожним знаком може стати відмова від старих друзів, друзів дитинства. Поговоріть з ними, можливо, ви дізнаєтеся справжню причину такої параної вашої дитини.
 • Предмети, які не повинні перебувати в будинку. У квартирі, конкретно в кімнаті вашої дитини, можуть з’являтися речі, які не повинні тут бути. Зверніть увагу, не валяються чи шприци, вода для ін’єкцій, спиртові серветки з залишками крові (якщо немає поважної причини). Так само подивіться, чи немає у вас в будинку й кімнаті вашої дитини сторонніх і невідомих таблеток, порошку, трави. Може ви виявили фольгу, обрізані пляшки, джгут, тарілки, закопчені вогнем. Якщо хоча б один з вищеназваних предметів є у вашому будинку, і ви не знаєте, звідки він з’явився, зверніться до лікарів, поговоріть з дитиною, можливо, йому потрібна допомога і термінове лікування.

Доречі, якщо ви все таки зрозуміли що ваша дитина вживає наркотики тоді вам слід звернутися до спеціалістів в даному питанні: лікування наркоманії.

як зрозуміти, що дитина вживає наркотики
Перехідний вік у дитини може супроводжуватися багатьма дурницями: погане і хамська поведінка, відсутність поваги до дорослих, погані вчинки, алкоголь і наркотики…. Якщо віковий період дитина може перерости, усвідомити, що правильно, а що неправильно, то згубна залежність від наркотиків так просто не проходить, а навпаки – посилюється з кожним місяцем, днем, годиною. Головне, вчасно з’ясувати і перемогти залежність, допомогти своїй дитині не погубити своє життя, вирости міцною, відбулася і впевненою в завтрашньому дні, особистістю. Адже саме батьки можуть зупинити, і вчасно запобігти біді, именуемою наркоманією.

Щоб дізнатися, що ваша дитина пристрастився або тільки пробує наркотики, варто звернути увагу на зміни у поведінці, характері, звичках і зовнішньому вигляді. Звичайно, не варто при зміні стилю в одязі кричати і намагатися вибити визнання дитини, що він наркоман. Можливо, ваше чадо лише вирішує стати готом або «емо», металістом чи репером, або членом будь-якого іншого неформального руху. Щоб звинуватити дитину в тому, що він почав вживати наркотики, потрібно бути повністю впевненим у своїй правоті, інакше ви просто втратите довіру з його боку. Не треба безпідставно ритися в речах, кишенях і нижній білизні, інакше ви назавжди станете ворогом своїй дитині. Варто акуратно, спочатку просто спостерігаючи за змінами, якщо такі є на 100%, з’ясувати правду, а вже потім бити тривогу. Тут головне не схибити і не звинуватити невинного в тому, чого насправді немає. Вести дитину до нарколога, або психоаналітика не варто, якщо вас просто турбує параноя. Тільки маючи на руках незаперечні факти, варто вживати заходів. Тому догляд, турбота, адекватний вплив і авторитет, саме адекватне, а не нав’язане, повинні бути присутніми в сім’ї.